روز GIS

هفدهم نوامبر۲۰۲۱؛ روز جهانی GIS

هفدهم نوامبر۲۰۲۱؛ روز جهانی GIS

امسال هفدهم نوامبر ۲۰۲۱ روز جهانی GIS است که برای تقدیر از وجود کاربران تمامی سامانه های اطلاعات مکانی چنین روزی نام گذاری شده است.

کاربران سامانه اطلاعات جغرافیایی (مکانی) نقش به سزایی در ارائه راهکارهای هوشمند مبتنی بر اطلاعات مکانی جهت حل مسائل موجود در پیرامون ما دارند.

اولین روز جهانی GIS در نوزدهم نوامبر سال ۱۹۹۹ با پیشنهاد جک دنجرمند (JACK DANGERMOND) توسط انجمن ملی جغرافیای آمریکا و شرکت ESRI برگزار شده است. رالف نادر (RALPH NADER) به عنوان تاثیرگذار ترین فرد در به شکل گیری روز جهانی GIS در کنار آقای دنجرمند می باشد. نادر در این باور بوده است که روز جهانی GIS می تواند عاملی برای تشویق افراد به فراگیری علوم جغرافیایی و کاربردهای سامانه های اطلاعاتی مکانی باشد.

روز جهانی GIS

روز جهانی GIS تنها یک رویداد نیست؛ بلکه یک جنبش جهانی است

در روز GIS تمامی دانشگاه ها، ادارات دولتی و غیر دولتی، موسسات خصوصی و کارشناسان GIS در تمامی اقصی نقاط جهان در کنار یکدیگر جهت افزایش دانش علم مکانی، تبادل اطلاعات می کنند و همین امر سبب افزایش قدرت GIS در حل مسائل پیرامون ما می شود.

روز GIS بدلیل عشق شما به تفکر بر اساس اطلاعات مکانی شکل گرفته است.

شرکت زمین پی جویان نگار یکی از فعالین بخش معدنی و علی الخصوص بخش اکتشافات معدنی کشور عزیزمان ایران می باشد. این شرکت با بهره گیری از متخصصین جوان خود در کنار نیروهای با تجربه معدنی و اکتشافی کشورمان و دیگر نقاط جهان، آماده ارائه خدمات اکتشافی به بخش خصوصی و دولتی کشور می باشد. در زمین پی جویان نگار همه کارشناسان بر این باور هستند که هر مسئله به وجود آمده در دنیای زمین شناسی و معدنی کشور دارای راه حلی است که در میان داده های به وجود آمده نهفته شده است. کافیست بر اساس دانش روز جهانی این داده ها را در دنیای اطلاعات مکانی یافت، آنالیز نمود و در نهایت راه حل منحصر آن مسئله را ارائه نماییم.

جهت دریافت مشاوره در مورد مسائل پروژه های اکتشافی یا با من، محمد اسکندرنژاد تهرانی به طور مستقیم از طریق صفحه  ارتباط با من در تماس باشید و یا از طریق راه های ارتباطی شرکت زمین پی جویان نگار مشاوره دریافت نمایید.

این روز بر تمامی مهندسین معدن، زمین شناسان و دیگر کارشناسان فعال در حوزه اطلاعات مکانی مبارک باشد.

 

 

آزمون صدور و تغییر رسته پروانه اشتغال سازمان نظام مهندسی معدن در مورخ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سیزده − سه =